Wyspa kuchenna
Kuchnia

Wyspa kuchenna

Kuchnia jest jednym z najważniejszych miejsc w mieszkaniu. Spędza się w niej bardzo dużo czasu, więc należy poważnie podejść od tematu jej wystroju, aby każda przebywana w niej chwila była przyjemnością, a nie smutnym obowiązkiem.

Dlaczego wyspa kuchenna jest dobrym rozwiązaniem?

Rozdzielając kuchnię na dwie części: kuchenną i wypoczynkową, nie musimy się martwić o konieczność natychmiastowego sprzątania po gotowaniu. W momencie zakończenia prac na daniami możemy przenieść się na wyspę kuchenną i tam spożyć nasz posiłek. Sprzątaniem możemy zająć się później. Inną zaletą jest to, że spora część osób nie lubi jeść w innych miejscach, niż kuchnia. Uważają, że tylko to miejsce jest do tego stworzone i to tylko tam powinno jeść się posiłki w ciągu dnia.

Jak powinna wyglądać wyspa kuchenna?

Sposobów na urządzenie wyspy kuchennej jest mnóstwo. Bardzo popularne ostatnio są pochłaniacze zapachów, które w prosty i szybki sposób odsysają z powietrza unoszący się zapach gotowanych potraw. Oczywiście jest to przyjemny zapach, ale po dłuższej chwili bardzo często jesteśmy zmuszeni otworzyć okno, aby wpuścić trochę świeżego powietrza. Od teraz pochłaniacz zapachów będzie mógł to zrobić za nas.

Wyspa kuchenna

Innym sposobem na wzbogacenie wyspy jest jej oświetlenie. Wyspa kuchenna, oprócz celów konsumpcyjnych, pełni często rolę miejsca do poczytania książki lub do odrabiania zadań domowych przez dzieci. Niezbędne jest zatem designerskie oświetlenie, które nie tylko umożliwi komfortową pracę, ale również będzie świetnie wyglądało na tle innych mebli kuchennych.

Zdecydowanie warto pomyśleć o stworzeniu swojej wyspy kuchennej już na etapie projektowania kuchni. Dzięki temu zyskamy dodatkowe miejsce na przechowywanie sprzętu kuchennego, które bardzo często nie mieści się w standardowych szafkach. Musimy wtedy na siłę je upychać, co często wygląda bardzo źle oraz może wpływać na późniejsze zarysowania. Wyspa kuchenna stanowi pewnego rodzaju prestiż, o którym marzy mnóstwo ludzi, którzy nie mogą sobie na niego pozwolić.

Zobacz więcej podobnych postów