Wszystko na temat zakupów spożywczych online
Kuchnia

Wszystko na temat zakupów spożywczych online

Coraz częściej na rynku pojawia się możliwość dokonywania zakupów spożywczych bez wychodzenia z domu. Jest to bardzo komfortowe rozwiązanie, nie wymagające wychodzenia z domu, dzięki czemu możemy zaoszczędzić czas, który zwykle poświęcamy na stanie w kolejkach, przemierzaniu sklepowych alejek czy poszukiwań pożądanych produktów.

Gdzie można skorzystać z opcji zakupów online?

Zakupy online można zrobić w takich sklepach jak: Auchan, Carrefour, Frisco, E. Leclerc, Piotr i Paweł oraz Tesco. Występują portale takie jak Szopi.pl, dzięki którym można pośrednio zamówić zakupy z Biedronki, Lidla lub innego sklepu, występującego w okolicy. Trzeba mieć świadomość, że zakupy za pośrednictwem tej strony są dodatkowo płatne za prowizję przy każdym wybranym produkcie. W zamian za prowizję, platforma oferuje osobistego Szopera.

Wszystko na temat zakupów spożywczych online

Porównanie cen w poszczególnych sklepach

Z badania produktów najkorzystniej wyszedł sklep Tesco, w którym za kilkanaście towarów zapłacimy około 100 złotych. Podobne kwoty za podobne towary zapłacimy w sklepie Auchan czy Frisco. Sytuacja zbliżona jest także w przypadku sklepów Carrefour czy E. Leclerc. Najdrożej wychodzą zakupy za pośrednictwem platformy Szopi.pl, czy to w Biedronce, kojarzonej z taniością lub w Lidlu. Jest to spowodowane pobieraną prowizją za każdy produkt.

Koszty dostawy zakupów spożywczych online

W sklepie Auchan dostawa zakupów spożywczych jest możliwa przy zakupach za minimum 100 złotych. Dostawa w dniu zamówienia kosztuje 25 zł, a w kolejne dni wynosi 19,90 zł. 0 zł wynosi koszt pakowania produktów w kartonach. W sieci Carrefour nie ma minimalnej kwoty zamówienia. Koszt dostawy uzależniony jest od wartości zakupów: 19,90 zł przy zakupach do 100 zł, 9,90 zł od 100 zł, 0 zł od 180 zł. Tutaj również nie pobierana jest opłata za pakowanie. W sklepach E. Leclerc, Szopi, Tesco nie ma minimalnej kwoty do dokonania zamówienia. W sklepie Frisco będziemy musieli zapłacić za pakowanie, 1 zł za torby foliowe, a 3 zł za torby papierowe. Podobnie w Tesco będziemy musieli zapłacić 1,50 zł za reklamówki foliowe.

Zobacz więcej podobnych postów