5 najlepszych miejsc kulinarnych w Krakowie dla całej rodziny
Kuchnia

5 najlepszych miejsc kulinarnych w Krakowie dla całej rodziny

W Krakowie znajduje się wiele restauracji i kawiarni przyjaznych dla dzieci. Proponują osobne menu dla najmłodszych klientów. Często oferują też przestronny kącik do zabawy. Stolica Małopolska ma bogatą bazę gastronomiczną. Dlatego oferuje również miejsca specjalnie zaprojektowane dla rodzin z małymi dziećmi. Możesz do nich zabrać swoje maluchy, nie martwiąc się przy tym, że będą komuś przeszkadzać. Jeśli jesteś już zmęczony szukaniem odpowiedniego lokalu, koniecznie zapoznaj się z tym przewodnikiem.

Mamy Cafe

Mamy Cafe to urocza kawiarnia zlokalizowana w samym sercu Krakowa, a dokładnie przy ulicy Karmelickiej 52. Swoją ofertę kieruje zarówno do rodziców, jak i do maluchów. Miejsce wyposażone jest we wszystko, czego mogą potrzebować najmłodsi goście.

Proponuje bezpieczny pokój do zabawy. Znajdują się w nim różnorodne zabawki skierowane dzieci do w każdym wieku. W lokalu oprócz tradycyjnych stołów i krzeseł stoją również małe stoliki i krzesełka. Na uwagę zasługuje też menu. Jest perfekcyjnie dopasowane do kobiet w ciąży, matek karmiących piersią i maluchów. Menu obejmuje pyszne koktajle, świeżo parzoną kawę, gorącą czekoladę, a także znakomite desery mleczne i bezmleczne. 

W Mamy Cafe organizowane są też regularnie warsztaty dla dzieci i dorosłych oraz spotkania tematyczne. Można tutaj nie tylko smacznie zjeść, ale również zrelaksować się i rozwijać swoje zainteresowania.

5 najlepszych miejsc kulinarnych w Krakowie dla całej rodziny 

Pijalnia Czekolady E.Wedel

Zastanawiasz się, co robić w Krakowie z dzieckiem? Wybierzcie się do Pijalni Czekolady E. Wedel. Mieści się na Starym Mieście, a dokładnie na Rynku Głównym 46. To wyjątkowe miejsce dla całej rodziny.

Ten duży, królewski, elegancki lokal oferuje wspaniałą kolekcję słodkości. Wedel jest jedną z ulubionych marek czekolady w Polsce. Można tutaj zamówić czekoladki, ciastka i pralinki w rozmaitych smakach. Pijalnia Czekolady oferuje też gorącą czekoladę do picia. Jest tak gęsta, że praktycznie można w niej postawić łyżeczkę. Na uwagę zasługuje również wyjątkowy wystrój wnętrza. 

Krakowska Manufaktura Czekolady

Zarówno duzi, jak i mali smakosze pokochają to miejsce! Krakowska Manufaktura Czekolady znajduje się przy ulicy Brzozowej 8. 

To miejsce, w którym zarówno rodzice, jak i dzieci mogą skosztować pysznych smakołyków w przytulnej atmosferze. Mogą również wziąć udział w warsztatach czekoladowych. Na zajęciach nauczą się, jak samodzielnie przygotować przepyszne pralinki.

Klubokawiarnia Likekonik

Klubokawiarnia Likekonik znajduje się na Starym Mieście, a dokładnie na Placu Wszystkich Świętych 2.

To miejsce dostosowane jest do potrzeb całej rodziny. Jest niezwykle kreatywne. Stymuluje rozwój maluchów i zachęca do wspólnej zabawy. Klubokawiarnia często organizuje warsztaty tematyczne. Koncentrują się na kulturze Małopolski. Można też tutaj wypić pyszną kawę, gorącą belgijską czekoladę i jedną z wielu aromatycznych herbat. 

5 najlepszych miejsc kulinarnych w Krakowie dla całej rodziny 

Zabłocie 13

Znajduje się w pobliżu Fabryki Schindlera. Ta rodzinna restauracja oferuje wszystko, czego nie można znaleźć w pobliskim parku. Znajduje się tu plac zabaw, piaskownica, dużo miejsca do biegania dla maluchów. Proponuje znakomite jedzenie zarówno dla rodziców, jak i dla dzieci. Patio jest ogromne. Dlatego wiosną i latem można tutaj zorganizować gry zespołowe, pikniki, a zimą znajduje się lodowisko.

Zobacz więcej podobnych postów