Czym zastąpić chleb?
Dieta

Czym zastąpić chleb?

Co możemy jeść zamiast chleba? 

Coraz więcej osób rezygnuje z kupowania a tym samym spożywania chleba, jest to spowodowane tym, iż najzwyczajniej w świecie stawiamy na dużo bardziej zdrowy tryb życia, niejednokrotnie jest to efektem naszego stanu zdrowia. Dużo się również mówi o samym jego składzie, czy też obawiamy się o zawarte w nim gluteny, jak jednak go zastąpić oraz co może się stać dla niego swoistą alternatywą?

Czym zastąpić chleb w kontekście naszego śniadania? 

Pewnie, że śniadanie uważane jest za podstawowy a nawet najważniejszy posiłek o którym należy pamiętać, nie musi w ni występować chleb, wręcz przeciwnie zachęca się do bazowania na produktach zabierających białko oraz tłuszcz w odpowiedniej do tego ilości. Nie wpłynie to niekorzystnie na nasz poziom cukru a nawet zagwarantuje jego odpowiednią regulację, dodatkowo znacznie szybciej dojdzie do spalania tkanki tłuszczowej. Ciekawą opcją jest również śniadanie oparte o węglowodany ale wyłącznie złożone, jakie znajdziemy w płatkach zbożowych lub kaszach.

Przykładowe śniadanie bez użycia chleba : 

-Domowy pasztet stworzony przy udziale mięsa i warzyw

-Omlet z warzywami lub owocami

-Jaglanka jaka była gotowana na mleko względnie wodze, z dodatkiem niewielkiej ilości tłuszczu lub orzechów i owoców

Czym powinna charakteryzować się kolacja bez chleba? 

Kolacja to ostatni posiłek jaki spożywamy każdego dnia, zatem musi być nie tylko zdrowy oraz smaczny, ale przede wszystkim lekkostrawny, jego zadaniem jest pokrycie wyłącznie 15-20% dziennego zapotrzebowania na kalorie.

Czym zastąpić chleb?

W przypadku kolacji bez chleba zastanówmy się nad: 

  • Soczewicą przyrządzoną w pomidorach
  • Sałatce z warzywami, mięsem oraz tłuszczem
  • Niewielkim kawałkiem mięsa z dodatkiem warzyw

Oczywiście wspomnianych posiłków, jakie możemy przyrządzić a raczej zastąpić nimi chleb jest znacznie więcej, nie oznacza to również potrzeby całkowitego wyeliminowania chleba z naszego codziennego menu.

Postaw na chleb domowy 

Jeżeli lekarz nie zabronił nam spożywania chleba, to pamiętajmy o tym iż możemy a raczej powinniśmy postawić na typowy chleb domowy który powstaje poprzez zastosowanie mąki, jajek, warzyw czy płatków i batatów. Możemy go wzbogacić poprzez dodanie niewielkiej ilości tłuszczu, przypraw, pestek oraz nasion.

Zobacz więcej podobnych postów