Jak walczyć z zapachami w lodówce?
Kuchnia

Jak walczyć z zapachami w lodówce?

W lodówce przechowuje się różnego rodzaju jedzenie, które wydziela bardzo odmienne zapachy. Najkorzystniej byłoby, aby wszystkie produkty były zamknięte w szklanych pojemnikach, ale nie zawsze jest się w stanie tego dopilnować. Niektóre produkty wydzielają bardzo intensywny zapach, których ciężko się pozbyć. Dostępne na rynku pochłaniacze są drogie i nie zawsze skuteczne. Ponadto ich skład nie jest do końca jasny. Jednak można domowymi sposobami pozbyć się nie do końca pożądanych aromatów w kilka chwil.

Kawa nie tylko o poranku

Świeżo mielona kawa pachnie pięknie i rozbudza nawet największego śpiocha. Jednak to nie są jej jedyne walory. Nie bez przyczyny w perfumeriach rozłożone są ziarna kawy, które powąchane oczyszczają nos z zapachów. Podobnie działają w lodowce, miseczka świeżej kawy pochłonie wszystkie zapachy. Jest to sprawdzona metoda, ale konieczne jest regularne wymienianie kawy, gdyż szybko traci swoje właściwości, dlatego lepiej wykorzystać do tego kawę gorszej jakości.

Jak walczyć z zapachami w lodówce?

Sprawdzona cytryna

Kolejnym naturalnym pomocnikiem w walce z zapachami jest cytryna. Jej właściwości są znane niejednej pani domu. Jest doskonała na przeziębienia, ale także podczas domowych porządków. Dobrze radzi sobie także z niechcianymi zapachami w lodówce. Działa jak odświeżacz i magazynuje wszystkie nieprzyjemnej wonie.

Owocowy odświeżacz

Lodówka, która odrzuca mieszkanką zapachów, nie jest niczym przyjemnym. Jednak nie trzeba godzić się z takim stanem rzeczy. Można własnoręcznie i niewielkim kosztem stworzyć domowy odświeżacz. Potrzebne będzie jedynie jabłko i goździki, które wbite we wnętrze owocu pochłoną nawet bardzo mocne zapachy. Należy w porę usunąć owoc, aby nie zaczął się psuć i sam wydzielać niepożądany aromatów.

Coś dla właścicieli kota

Jednym z mniej popularnych i rzadziej stosowanych produktów jest żwirek dla kota. Silikonowy żwirek bardzo dobrze absorbuje nie tylko wilgoć, ale także zapachy. Nowy żwirek po nasypanie do miseczki trzeba położyć na półce i czekać aż zacznie działać. Już po kilku godzinach lodówka znów będzie bezwonną przestrzenią do przechowywania jedzenia.

Zobacz więcej podobnych postów