Jak szybko wyczyścić mikrofalówkę?
Kuchnia

Jak szybko wyczyścić mikrofalówkę?

Mikrofalówka to sprzęt, która pojawia się w bardzo wielu domach. Jest to gadżet, który poprawia komfort życia i przyspiesza wiele codziennych posiłków. Podgrzewanie posiłków czy napojów w mikrofalówce jest proste i wbrew powszechnej opinii, nie jest szkodliwe dla osób jedzących. Jednak aby mikrofalówka prawidłowo służyła, konieczne jest jej regularne czyszczenie. Wielu zanieczyszczeń nie widać, ale są one niehigieniczne i wpływają na jakość jej pracy.

Liczy się regularność

Przecieranie mikrofalówki po każdym posiłku pozwala na zachowanie higieny i czyni pielęgnację o wiele łatwiejszą. Niestety nie każdy pamięta o tym, aby przeprowadzać regularne czyszczenie. Jedzenie w trakcie podgrzewania pryska i osadza się na ściankach. Często są to tłuste i ciężkie do usunięcia zabrudzenia, zwłaszcza jeżeli nie dba się o to codziennie. Na szczęście nawet bardzo trudne odpryski można wyczyścić przy pomocy sprawdzonych domowych sposobów.

Jak szybko wyczyścić mikrofalówkę?

Niezawodny ocet

Osoby, które chcą uniknąć używania, do sprzątania, chemii w swoim domu powinny sięgnąć po ocet. Jest to metoda na wysprzątanie każdego zakamarka i urządzenia, w tym także mikrofalówki. Wystarczy sporządzić roztwór wody z octem, w proporcjach 1:1 i wlać go do miseczki. Następnie trzeba umieścić miskę we wnętrzu mikrofalówki i włączyć ją na najwyższą moc. Po tym zabiegu wystarczy ściereczką poprzecierać wnętrze i można korzystać z nowej i czystej maszyny. Zastosowanie octu może wiązać się z koniecznością wypiętrzenia pomieszczeń.

Cytryna nie tylko do herbaty

W mikrofalówce często gromadzi się tłuszcz, który nie tylko jest nieestetyczny, ale także powoduje wydzielanie nieprzyjemnego zapachu. Skutecznym sposobem na walkę z brudną mikrofalówką jest dostępna w większości lodówek cytryna. Zestaw woda i cytryna są pogromcą nawet starego i zaschniętego tłuszczu. Wyciśnięty sok z cytryny w połączeniu z wodą wystarczy tak jak w przypadku octu włączyć w mikrofalówce na 3 minuty, a następnie zetrzeć rozpuszczony przez parę wodną tłuszcz. Jeżeli w mikrofalówce pojawi się spalenizna, powodowana użyciem funkcji grill, zamiast cytryny można zastosować sodę.

Zobacz więcej podobnych postów