Dlaczego warto regularnie zamawiać pizzę?
Dieta

Dlaczego warto regularnie zamawiać pizzę?

Pizza to włoskie danie dobrze znane praktycznie każdemu Polakowi. W naszym kraju sięgamy po nią raczej okazjonalnie, traktując włoski placek raczej jako urozmaicenie swojego codziennego menu. Zupełnie inaczej sprawa przedstawia się w przypadku Włochów, którzy pizzę jadają co najmniej kilka razy w tygodniu, zamawiając ją do domu lub odwiedzając lokalne pizzerie. Pizza w Polsce nadal kojarzy się bowiem z kalorycznym, ciężkim i zbliżonym do fastfoodów posiłkiem. Okazuje się, że takie porównania niewiele mają wspólnego z rzeczywistością.

Czy włoska pizza może być zdrowa i pożywna?

Pizza to danie składające się z naturalnych składników. Jego podstawą jest cienki placek z mąki pszennej, który dostarcza organizmowi niezbędnych węglowodanów, będących cennym źródłem energii. Prawdziwy sekret zdrowotnych właściwości pizzy tkwi jednak w pozostałych składnikach. Większość rodzajów pizzy zawiera sos pomidorowy, który jest bogaty w likopen – jeden z najsilniejszych, naturalnych antyoksydantów. Według badań przeprowadzonych przez włoskich naukowców, osoby jedzące pizzę co najmniej dwa razy w tygodniu, są mniej narażone na zachorowanie na raka. Antynowotworowe właściwości pizzy dodatkowo podnosi oliwa z oliwek, która wchodzi w skład sosu – wspomaga ona bowiem przyswajanie likopenu.

Pizza zyskuje jeszcze więcej cennych właściwości zdrowotnych i przeciwnowotworowych dzięki dodatkowi ziół, w tym głównie aromatycznego oregano. Danie to jest ponadto bogatym źródłem witamin, mikroelementów i innych pożywnych składników. Ser mozzarella, który jest podstawą większości rodzajów pizzy, zawiera w swoim składzie sporo wapnia, witamin z grupy B, potasu i witaminy A. Cebula dostarcza organizmowi pozytywnie wpływającej na odporność witaminy C, chromu oraz błonnika, który wspomaga procesy trawienne. Oczywiście wszystkie te cenne właściwości zdrowotne odnoszą się do świeżej pizzy, przygotowanej na bazie świeżych i wysokiej jakości składników.

Dlaczego warto regularnie zamawiać pizzę?

Pizzeria w Gdyni z prawdziwą włoską pizzą na miejscu, z dowozem i na wynos

W Polsce w pizzę możemy zaopatrzyć się na kilka sposobów. Wielu z nas kupuje mrożoną pizzę, sądząc że danie to jest praktycznie takie same, jakie oferuje każda pizzeria w Gdyni. Niestety nie jest to prawda – do mrożonej pizzy są bowiem dodawane konserwanty, ulepszacze smaku oraz inne sztuczne dodatki, które sprawiają, że pizza dłużej zachowuje świeżość. Niestety, próżno w niej szukać cennych właściwości zdrowotnych, z jakich słynie to włoskie danie w swojej ojczyźnie. Jeśli wiec zależy nam na zjedzeniu smacznego, pożywnego i pełnowartościowego posiłku, zamiast kupować mrożoną pizzę, odwiedźmy lokalną pizzerię.

Mieszkańcy Gdyni mają możliwość skosztowania prawdziwej włoskiej pizzy w Ideolo. Jest to jedyna pizzeria w Gdyni, która serwuje pizzę przygotowywaną wyłącznie na bazie składników sprowadzanych ze słoneczniej Italii. Pizza jest ponadto wypiekana według włoskiej receptury, co pozwala na odtworzenie w Polsce jej oryginalnego smaku, za który tak pokochali ją ludzie na całym świecie. Staranny dobór poszczególnych składników oraz jakość stawiana zawsze na pierwszym miejscu to gwarancja znakomitego smaku oraz możliwości czerpania z pizzy tego, co w niej najlepsze.

Partnerem artykułu jest Ideolo – Twoja pizzeria gdynia.

Zobacz więcej podobnych postów