Sposoby na niedowagę, czyli co jeść na przytycie?
Dieta

Sposoby na niedowagę, czyli co jeść na przytycie?

Słowo dieta najczęściej kojarzy się z ciężkim procesem mającym na celu zrzucenie nadprogramowych kilogramów. Pomimo że w większości przypadków tak rzeczywiście jest, nie jest to reguła. Istnieje grono osób, które decydują się na stosowanie diety pomagającej im zwiększyć swoją wagę. Wydaje się, że osoby, które nie mogą przytyć, są szczęściarzami, ale niestety nie zawsze tak jest. Podobnie jak w przypadku osób otyłych, niedowaga jest zjawiskiem niepokojącym i niepożądanym.

Zdrowy sposób na przytycie

Osoby, które mają problem z niską wagą, mogą borykać się z różnymi towarzyszącymi temu schorzeniami. Ogólne osłabienie, brak wartościowych mikroelementów, choroby zębów, zanik mięśni, omdlenia i duszności. Uzyskanie dodatkowych kilogramów, aby nie szkodziło mus być przeprowadzone z głową. Szpikowana organizmu niezdrowymi i przetworzonymi produktami, może być zabójcze, a ponadto często nieskuteczne. Organizm ludzki jest bardzo skomplikowany i nie zawsze najprostsza droga jest efektywna. Dożywienie powinno być przemyślane i przede wszystkim zdrowe.

Sposoby na niedowagę, czyli co jeść na przytycie?

Pamiętaj o regularności

Osoby, które zmagają się z niedowagą, nie mogą rozpocząć rozszerzania diety od dużych i obfitych posiłków. Ich żołądek nie jest przygotowany na tego typu dawkę uderzeniową. Trzeba jeść często, ale w małych porcjach. Sprawdzonym sposobem na zwiększenie łaknienia jest wypicie soku przed posiłkiem. Może być to napój owocowy albo warzywny. Dobrze jest odstawić kofeinę oraz powstrzymać się od nadmiernego rzuciła gum. Pomocna może okazać się melisę, która wpływa na zwolnienie metabolizmu.

Co jeść, żeby przytyć?

Nadmierna ilość słodyczy nie jest wskazana. Nie wnosi ona niczego pozytywnego, pogarsza stan organizmu i sieje w nim spustoszenie. Co więcej, daje dużo energii i zmniejsza apetyt na inne, bardziej wartościowe produkty. Dużo lepszym wyjściem jest sięgniecie po tłuszcze zwierzęce, zawarte w żółtych serach, twarogach, jajkach, rybach. Dieta powinna być wzbogacona w rośliny strączkowe oraz oleje. Osoby z niedowagą mogą pozwolić sobie na dużą ilość kasz, makaronów i pieczywa, czyli sporą dawkę węglowodanów.

Zobacz więcej podobnych postów