Z kim spędzamy wakacje w Kołobrzegu?

Wielkim dylematem każdego turysty jest nie tylko wybór miejsca, w którym spędzi swoje wakacje lub kilkudniowy urlop. Problemem okazuje się nawet decyzja o tym z kim te wakacje spędzimy – nawet w małżeństwach i rodzinach zdarza się, że i małżonkowie (osobno) i dzieci spędzają wakacje w zupełnie innych miejscach. Socjologowie nazywają to zjawisko psychicznym odpoczynkiem, a branża pracownicza zaciera ręce – w końcu osobne wakacje to większy koszt dla rodziny i jednocześnie większy zarobek dla samej branży.

Razem a jednak osobno

Bardzo ciekawym i jednocześnie dziwnym zjawiskiem jest spędzanie wakacji dokładnie w tym samym mieście na przykład nad morzem w Kołobrzegu, aby móc się swobodnie wtopić w tłum turystów, ale w innych hotelach, pensjonatach lub kwaterach prywatnych. Tego typu wczasy nie są jednak tak naprawdę niczym niezwykłym i praktykowane były już od wielu lat, chociaż z zupełnie innych powodów, między innymi z powodu braku wolnych kwater. Wielu turystów niestety zostawiało problem rezerwacji noclegu na ostatnią chwilę lub w ogóle tego nie robiło jadąc nad morze w ciemno.

Jeśli była ich tylko dwójka, zawsze jakiś pokój można było znaleźć, ale gdy jechali całą rodziną niekiedy zdarzało się, że mieszkali osobno, ponieważ w jednym pensjonacie albo hotelu nie było już wystarczającej ilości łóżek. Obecnie jak widać taka forma noclegu ewoluowała i nawet jeśli w danym ośrodku wypoczynkowym są miejsca (a trzeba pamiętać, że baza noclegowa w Kołobrzegu jest już o wiele większa niż kilka lat temu) to małżonkowie często decydują się na osobne noclegi w różnych miejscach.

Razem, ale z kim?

Oczywiście wakacje można spędzać nie tylko w samotności albo z rodziną, ale także z przyjaciółmi. Można również zdecydować się na wyjazd zorganizowany przez biuro podróży i wyjechać na zagraniczne wczasy (chociaż coraz częściej dostępne są też ciekawe wyjazdy krajowe). Dzięki temu mamy okazję nie tylko wiele zobaczyć i zwiedzić, ale również zawiązać nowe znajomości i poznać wiele ciekawych osób, których w innych okolicznościach nigdy byśmy nie spotkali. Niezależnie jednak od tego czy wyjeżdżamy do Kołobrzegu samemu, z rodziną, z drugą połówką albo umawiamy się na wyjazd ze znajomymi trzeba wszystko dokładnie zaplanować. Jazda w ciemno na wakacje wiąże się oczywiście z jakimś dreszczem emocji, ale nie jest on wart nerwów, gdy się okazuje, że po przyjeździe na miejsce zwyczajnie nie mamy gdzie mieszkać…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *