Nadmorskie wakacje w Jarosławcu

Osoby, które marzą o wypoczynku z dala od zgiełku miasta powinny rozważyć spędzenie tegorocznego urlopu nad Morzem Bałtyckim. Warto wybrać miejsce, które ma ciekawą historię, aby poza spędzaniem czasu na pięknej plaży móc również zwiedzić miejsca godne uwagi. Oczywiście nad polskim morzem można znaleźć całkiem sporo takich miejscowości, na pewno jedną z nich jest Jarosławiec – wieś rybacka położona w województwie zachodniopomorskim.

Co warto zobaczyć

Latarnia morska – latarnia, która po raz pierwszy zaświeciła w 1838 roku dzisiaj jest dużą atrakcją turystyczną Jarosławca. Chętnie odwiedzana przez całe rodziny budowla mająca 33 m wysokości pozwala na zobaczenie pięknej panoramy najbliższej okolicy.

Pomnik Rybaka – stojący nieopodal latarni pomnik przedstawia rybaka ze względu na tradycję Jarosławca. Niegdyś była to typowa wioska rybacka, a również dzisiaj wiele osób trudni się tym niełatwym fachem. Rybak ubrany jest w historyczny strój charakterystyczny dla osób zajmujących się rybołówstwem.

Betonowa zapora – morze w Jarosławcu jest wyjątkowo czyste. Wynika to z faktu, że wieś leży w najbardziej wysuniętym wgłąb Bałtyku miejscu. Wpływa to jednak również na to, że woda jest w tym miejscu dosyć niebezpieczna. Z tej przyczyny zbudowana została nietypowa zapora betonowa, która ma chronić przed sztormami oraz uderzeniami fal.

Muzeum Bursztynu – zostało ono otwarte niedawno, bo w 2014 roku. Od tej pory muzeum jest miejscem chętnie odwiedzanym przez rodziny z dziećmi, a także zorganizowane wycieczki. Dla zwiedzających udostępnione zostały aż trzy wystawy, które przedstawiają rekonstrukcję bursztynowego lasu, podziemną grotę oraz zwierzęta i rośliny, które są zatrzymane w bezruchu. Jak widać Muzeum Bursztynu zapewni rozrywkę osobom w każdym wieku.

Gdzie można się zatrzymać

Mimo że to jest nieduża wieś, baza noclegowa Jarosławca jest wystarczająco duża. Osoby, które chcą znaleźć niedrogi nocleg powinny zainteresować się wynajęciem pokoju w którymś z prywatnych domów. Ci, którzy preferują wypoczynek w ośrodkach wczasowych bez trudu znajdą nocleg w Jarosławcu, w którymś z hoteli lub ośrodków wypoczynkowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *