Turystyka w Siedlcach

Wszyscy turyści z Polski powinni zainteresować się wizytą w Siedlcach, ponieważ kryje ona w sobie wiele zabytków i miejsc godnych odwiedzenia (Siedlce architektura – spis). Należy zwrócić uwagę na fakt, iż Siedlce jako miejscowość turystyczna, która jest przygotowana na przyjazd wielu wczasowiczów ma do dyspozycji bogatą bazę noclegową. Jeżeli mówimy o noclegu to radzimy wybrać miejsce zakwaterowania (Siedlce noclegi – spis) w samym centrum miejscowości, ponieważ będziemy mieli blisko do najważniejszych obiektów, ale także będziemy mogli wieczorami nieopodal domu spacerować urokliwymi uliczkami miasta.

Ruszając na poszukiwania przygód warto w pierwszej kolejności odwiedzić Miejski Dom Kultury, którego gmach stanął w 1873 roku i stanowi imponującą budowlę. Miejsce to znajduje się nieopodal ratusza. Resursa Obywatelska była w dawnych czasach ośrodkiem życia społeczno-kulturalnego Siedlec. Kolejnym miejscem do którego warto pójść jest kamienica znajdująca się przy Placu Tysiąclecia 12. W nocy z 19 na 20 sierpnia 1920 r. przebywał w niej sam Józef Piłsudski. Kierując się w stronę ulicy Mieczysława Asłanowicza dostrzeżemy imponujący obiekt turystyczny jakim jest Kolumna toskańska pochodząca z 1783 roku. Jej stworzenie zleciła księżna Aleksandra Ogińska. Obiekt zachował się do dnia dzisiejszego w bardzo dobrym stanie i zdobi Siedlce barokowym krucyfiksem znajdującym się na kuli.

Kolejnym niezwykłym gestem ze strony Aleksandry Ogińskiej było stworzenie szpitala w 1793 roku. W dawnych czasach obiekt nosił nazwę Szpitala Dobroczynności, ponieważ mogły w nim znaleźć miejsce osoby nie mające pieniędzy, starsze i niepełnosprawne. Miejsce stanowiło azyl stworzony dla dobra drugiego człowieka. Budowla w dawnych czasach była wykonana z drewna. Gdy władze miasta zauważyły, że miejsce to jest niezbędne i cieszy się dużym zainteresowaniem postanowiono po czterdziestu latach zastąpić drewniany obiekt murowaną konstrukcją. Szpital jak na swoje lata był innowacyjną jednostką medyczną. Obecny Szpital Miejski istnieje od 1842 roku. Przyjazd do Siedlec będzie dobrym pomysłem pod kątem jakościowym i cenowym, dlatego warto odwiedzić to miejsce nawet na kilka dni.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *