Trzy powody, dla których warto odwiedzić Kazimierz Dolny

W ostatnich latach coraz częściej dotyka turystów tak zwany syndrom wypalenia. Ciągłe jeżdżenie w te same miejsca powoli nudzi, a przecież turystyczna mapa Polski wcale nie jest taka uboga. W swoje progi zaprasza między innymi Kazimierz Dolny, którego baza noclegowa, restauracyjna i kulturowa (mimo niewielkiej powierzchni samego miasteczka) z pewnością zaskoczy niejednego wymagającego turystę. Poniżej przedstawiamy trzy powody, da których warto tutaj zajrzeć.

Atmosfera Kazimierza Dolnego jest często porównywalna z tą, jaką odczuwa się na krakowskim Rynku – historia i przeszłość tego niewielkiego miasteczka kumuluje się na równie niewielkiej przestrzeni. Kazimierzowski Rynek jest o wiele mniejszy od krakowskiego, ale również tutaj można natknąć się na liczne kramy, stoiska, a nawet Cyganki, które za niewielką opłatą są skłonne „wywróżyć” nam przyszłość. Dodatkowo to tutaj zaczynają się trasy do najbardziej znanych miejsc w Kazimierzu Dolnym: nad Wisłę, na górę Trzech Krzyży i Albrechtówkę oraz do kościoła farnego.

Smaczne jedzenie i wygodne noclegi w Kazimierzu Dolnym [http://meteor-turystyka.pl/noclegi,kazimierz-dolny,0.html] to kolejny powód, dla którego warto zboczyć z trasy i zajrzeć do tego miasteczka. Kazimierz oferuje kilka restauracji, w których można zjeść dania zarówno z kuchni polskiej – w tym smakołyki pochodzące prosto z regionu – jak i z kuchni zagranicznych. Nie brakuje tu pizzerii, barów, restauracji chińskich, a nawet małego baru japońskiego z serwowaną sake. Dzięki możliwości noclegu można spędzić w Kazimierzu więcej niż jeden dzień, a tym samym rozdzielić plany zwiedzania. Zobaczymy więcej i bez pośpiechu, wykorzystując każdą turystyczną opcję, jaką zaoferuje nam Kazimierz Dolny.

Doskonała lokalizacja sprawia, że do Kazimierza bardzo łatwo dotrzeć zarówno samochodem, jak i autobusem lub pociągiem (z przesiadką w Puławach). Miasto jest świetnie skomunikowane również wewnętrznie: na jego terenie prócz taksówek działają także specjalne busiki turystyczne, gdzie można wykupić bilet i wybrać się na około półtoragodzinną przejażdżkę. W czasie jej trwania przewodnik pokaże i opowie nam o najważniejszych i najciekawszych atrakcjach Kazimierza Dolnego. Na podobnej zasadzie działają również konne dorożki, których nie brakuje w okolicach rynku zwłaszcza w okresie letnim, kiedy natężenie turystów jest największe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *