Ryterski Raj

Gmina Rytro to najmniejsza sądecka gmina, której siedzibą jest wioska Rytro. Słynie ona głównie z ruiny średniowiecznego zamku, ale władze gminy cały czas dbają, by odwiedzający Rytro turyści, niezależnie od pory toku, znaleźli tu jak najwięcej atrakcji. O ile latem największym powodzeniem cieszą się piękne trasy turystyczne, o tyle zimą gości do Rytra przyciąga Ryterski Raj, czyli ośrodek narciarski.

Ryterski Raj zlokalizowany jest w Pasmie Radziejowej, na północnym stoku Jastrzębskiej Góry, której wysokość wynosi 675 m n.p.m. W pobliżu znajduje się bogata oferta z zakresu noclegów (http://meteor-turystyka.pl/noclegi,rytro,0.html) oraz gastronomii, co w znacznym stopniu zwiększa atrakcyjność ośrodka.

Ryterski Raj oferuje gościom: wyciąg krzesełkowy (krzesełka 4 osobowe), wyciąg orczykowy oraz wyciąg dywanowy przeznaczony dla dzieci. Przez godzinę stacja może obsłużyć 3000 narciarzy. Stoki są naśnieżane, oświetlone i ratrakowane. Podczas ratrakowania kruszony jest lód, co w znacznym stopniu poprawia bezpieczeństwo i wygodę jazdy. Nad bezpieczeństwem narciarzy czuwają wykwalifikowani ratownicy narciarscy. Na terenie ośrodka znajduje się szkołą narciarska (dla dzieci i dla dorosłych), wypożyczalnia sprzętu, serwis sprzętu oraz bezpłatny parking. Stok posiada homologację FIS (Międzynarodowej Federacji Narciarskiej) oraz wydzieloną trasę treningową. Aktualne wiadomości ze stacji można znaleźć na profilu facebooka (https://www.facebook.com/Ryterski-Raj-289148936769/).

Stacja Ryterski Raj jest przyjazna dzieciom – znajduje się tu Akademia Narciarska, gdzie najmłodsi pod okiem najlepszych fachowców, w atmosferze zabawy mogą uczyć się podstaw jazdy na nartach i snowbordzie. Przy dolnej stacji wyciągu krzesełkowego znajduje się Oberża pod Aniołem, gdzie można pokrzepić się m.in. daniem z grilla, posłuchać dobrej muzyki i odpocząć po szaleństwie na stoku.

One thought on “Ryterski Raj

  1. To właśnie w Rytrze nauczyłam się jeździć na nartach (chociaż jestem już po 60tce!) Polecam!!!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *