Rajska plażą w Sarbinowie

Już wkrótce wakacje, a co za tym idzie, nastąpi boom rezerwacji rozmaitych turnusów czy pobytów organizowanych indywidualnie. Standardowym pytaniem będzie czy decydować się na wakacje krajowe czy zagraniczne – obie wersje są jednakowo wartościowe i warto z nich korzystać w ciągu roku. Biura podróży już teraz są zaangażowane w zapewnianiu miejsc do realizacji letnich szaleństw, przy czym nie jest powiedziane, że wszyscy Polacy będą korzystać z ich usług.

W turystyce krajowej bazy noclegowe są bardzo popularne z uwagi na ich staranność opracowania. Zawierają one wszelkie informacje niezbędne do podjęcia decyzji o wyborze miejsca wakacyjnego odpoczynku. Internauci mogą zobaczyć jak wygląda zakwaterowanie i przeczytać co wchodzi w skład wyposażenia podstawowego – (dla niektórych osób może być istotne czy muszą ze sobą zabierać deskę do prasowania i żelazko, czajnik elektryczny i inne akcesoria ułatwiające codzienne życie). Dotyczy to również małej nadmorskiej miejscowości Sarbinowo. Różnorodne i komfortowe noclegi w tym miejscu można znaleźć za pośrednictwem wielu portali internetowych, jednym z nich jest Meteor

Plażę w Sarbinowie można nazywać rajską, chociaż nie spotka się na nich palm i nie ma tu tropików. Jej uroda osiągnęła sławę nie tylko z uwagi na specyficzny rodzaj piasku, który jest dość gruby i mięsisty, ale i dość ciepłą (jak na Bałtyk) wodę, która ochoczo zaprasza do kąpieli miłośników morskich fal.

Samo Sarbinowo jest oazą kameralności – to niewielkie letnisko służy bardziej głębokiemu relaksowi niż szaleństwu wakacyjnych rozrywek. Niewątpliwą atrakcją jest chata rybacka, datowana na rok 1804, reprezentująca typ budowli szachulcowej, w której zastosowano drewno dębowe. Dach tej chaty jest plecionką z trzciny i witek, z dodatkiem trocin i wiórów. Obecnie znajduje się w niej oberża.

Sarbinowo ma swoją promenadę, która jest powiązana z dawnym działaniem mającym na celu zapobieżenie pochłonięcia miejscowości przez Bałtyk. Takie zagrożenie było w XIX wieku, ale wiek XX przyniósł swoiste rozwiązania technologiczno – konstrukcyjne, dzięki któremu powstała ta promenada. Jest ona wymarzonym miejscem do wpatrywania się w morze, czerpania z niego energii, snucia rozmaitych marzeń i życiowych przemyśleń. W okolicy promenady znajdują się liczne punkty gastronomiczne, bez których trudno jest sobie wyobrazić jakiekolwiek wakacje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *