Podlasie – wakacyjny wypoczynek

Podlasie jako kraina etnograficzna leży na podobnym do siebie terenie na wschodzie Polski przy granicy z Białorusią. Tutejszych mieszkańców nazywamy Podlasiakami, a tereny te wywodzą się z podziału politycznego I rzeczpospolitej w XVII wieku. Rejony te są idealne na spędzenie tutaj letnich wakacji i są alternatywą dla Warmii i Mazur które już w chwili obecnej są lekko przeludnione przez turystów, którzy każdego roku przyjeżdżają tu w celach rekreacyjnych.

Województwo jak i cały obszar ma nam do zaoferowania bardzo dużo atrakcji, począwszy od zabytków turystycznych, aż po aktywny wypoczynek na łonie natury. Miejsce to charakteryzuje się dość dużym zalesieniem, dzięki czemu jest tu bardzo przyjemny klimat do wypoczynku. Jeżeli jesteśmy amatorami sportów wodnych to na prawdę nam się tu spodoba dzięki dużej ilości zalewów w tym miejscu, które pozwolą nam na miły wypoczynek. Dość ciekawą opcją jaką oferuje nam te województwo jest możliwość wycieczek kajakowych, co brzmi normalnie do momentu kiedy dowiemy się że będzie ona na terenie Białorusi. Wszyscy lubujący się w spływach mogą spokojnie przyjechać na Podlasie, trasa biegnie rzeką, która prowadzi przez Białowieski Park Narodowy.

Osoby preferujące raczej spokojny wypoczynek są skazane na spacery po lesie, oraz umilanie sobie życia tutejszą atmosferą. Ludzie na Podlasiu są bardzo mili i dzięki czemu przyjazd tutaj jest bardzo ciekawym doświadczeniem w porównaniu z ogólną oschłością ludzi w większych miastach. Baza noclegowa tego regionu jest stosunkowo duża i zapewnia nam przyzwoity nocleg za niewielkie pieniądze. Miejsca noclegowe tutaj, to głównie pensjonaty, domki letniskowe, oraz agroturystyki dzięki czemu ceny wynajmu noclegu często wynoszą nawet 30 zł za dobę. Wybierając się do tej miejscowości musimy się liczyć z faktem że powinniśmy wcześniej zarezerwować miejsce noclegowe dzięki czemu będziemy mieli pewność, że podczas przyjazdu nasze miejsce będzie dostępne. Podczas pakowania musimy pamiętać o dość małej ilości rzeczy dzięki czemu nasz bagaż nie będzie zbyt duży i nie będzie nam przeszkadzał w trakcie podróży.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *