Pobierowo dla turystów

Okres wakacyjny trwa a spóźnialscy urlopowicze rezerwują zatem na gwałt kwatery, apartamenty i pokoje hotelowe. Niestety wolnych miejsc jest coraz mniej i coraz trudniej o dobre warunki w rozsądnej cenie. Jeżeli jednak dobrze poszukamy to znajdziemy miejscowość, gdzie plaże są piękne a baza turystyczna (Pobierowo – noclegi, kwatery, pensjonaty) tak doskonale zorganizowana, że z pewnością ich nie zabraknie – takim miejscem jest właśnie Pobierowo. Mimo, iż Pobierowo jest najlepiej zorganizowaną pod względem bazy hotelowej miejscowością w całej gminie, to jednak jeżeli chcemy mieć pewność, że znajdzie się tutaj dla nas miejsce, lepiej wcześniej zarezerwować noclegi. Pobierowo, jak każda nadmorska miejscowość, będzie się starało przyjąć latem każdego turystę, lecz ze względu na własną wygodę, lepiej rezerwacji nie odkładać na ostatnią chwilę.

400-metrowy pas plaży wysypanej drobnym, złocistym piaskiem każdego roku jest oblegany przez turystów z całej Polski, ale nie tylko. Zjeżdżają tu równie namiętnie nasi sąsiedzi z zachodniej granicy, głównie Niemcy. Tutejsze piękne i zadbane plaże, na których do dyspozycji turystów znajduje się wszystko czego podczas letniego wypoczynku potrzeba: toalety, parawany, bary, restauracje, to jednak nie jedyna atrakcja tej niewielkiej wsi. Przez Pobierowo przebiegają bowiem również dwa szlaki turystyczne.

Pierwszy z nich to Szlak Pobrzeża Rewalskiego, czyli niebieski szlak przebiegający poza Pobierowem jeszcze przez Gostyń, Dreżewo i Trzęsacz. Drugi to Szlak Nadmorski im. dr. Czesława Piskorskiego. Ten czerwony szlak będący częścią Europejskiego Szlaku dalekobieżnego poza Pobierowem obejmuje swoim zasięgiem jeszcze takie miejscowości jak Świnoujście, Trzęsacz, Mrzeżyno, Darłowo, Rowy, Żarnowiec i kilka innych.

Poza szlakami turystycznymi przez Pobierowo (informacje w wikipedii) przebiegają również dwa szlaki rowerowe gminy Rewal. Są to „Letniskowy Szlak Pobierowa” oraz przepiękny i wygodny „Zachodni Szlak Łącznikowy”. Oba szlaki są piękne i oba zachęcają do rowerowych wędrówek i aktywnego wypoczynku. Reasumując Pobierowo dysponuje możliwościami turystycznymi zarówno dla osób pragnących wyłącznie wypoczynku w dosłownym tego słowa znaczeniu, jak również dla turystów nastawionych na aktywny wypoczynek, spacery, zwiedzanie, jazdę na rowerze a tutejszy krajobraz z pewnością nie pozostanie nikomu obojętnym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *