Plażowanie w Chłapowie

Chłapowo to kaszubska wieś położona w niedalekiej odległości od Władysławowa. W ciągu ostatnich lat miejscowość zaczęła przeżywać wzrost zainteresowania turystów.

Chłapowo może poszczycić się piękną piaszczystą plażą z drobnym, żółtym piaskiem. Jest ona dość szeroka i czysta. Dużego uroku chłapowskiemu krajobrazowi dodaje stromy klif. Rozpościerają się z niego zapierające dech w piersiach widoki. Ze względu na wysoki klifowy brzeg dojścia nad morze są urozmaicone, od szerokich zejść po schodach, do wąskich ścieżek oraz malowniczego Wąwozu Chłapowskiego. Z centrum wsi na plażę najlepiej dostać się głównym wejściem nr 14 pokonując przy tym ponad dwieście stopni. Równie wymagające jest zejście nr 13. Trochę dalej w stronę Władysławowa jest jedno łagodne zejście, bez schodów. Najatrakcyjniejszym dojściem na plażę jest spacer rezerwatem przyrody Dolina Chłapowska. Trasa o długości 350 m jest łatwa i przystępna, a prowadzi do wyjścia nr 15. Dużym atutem jest fakt, że wzdłuż wąwozu rozmieszczono ławeczki, kładki, poręcze i schodki znacznie ułatwiające schodzenie. Do tego samego wejścia dochodzi od alei Żeromskiego także wąska i stroma ścieżka. Największą popularnością wśród wypoczywających cieszą się wydzielone kąpieliska strzeżone. Tutaj oprócz opalania i pływania w morzu można rozegrać turniej piłki plażowej lub wypożyczyć sprzęt wodny i poszaleć np. na skuterze wodnym. Wieczorami plaża zapełnia się spacerowiczami pragnącymi obejrzeć piękny zachód słońca na tle Przylądka Rozewie.

Osoby doceniające tutejszy spokój i piękno przyrody mogą zarezerwować nocleg w serwisie z ośrodkami i pokojami noclegowymi. W Chłapowie dostępnych jest wiele obiektów o zróżnicowanej ofercie wypoczynkowo-rekreacyjnej. Od tańszych dla mniej wymagających gości do droższych, ale zaspokajających wszystkie potrzeby letników.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *