Piwniczna-Zdrój to bogactwo mineralne i przyrodnicze

Gdy szukamy miejscowości górskiej, która podczas urlopu zapewni nam ciszę i spokój, a zarazem pozwoli aktywnie spędzić wolny czas, powinniśmy wybrać Piwniczną–Zdrój i jej bogatą bazę noclegową. Położona w południowej Małopolsce, przy drodze nr 87, prowadzącej z Nowego Sącza w kierunku Słowacji, Piwniczna–Zdrój jest miejscowością uzdrowiskową i turystyczną.

Noclegi w Piwnicznej [➠www.meteor-turystyka.pl/noclegi,piwniczna-zdroj,0.html] to przede wszystkim bliski kontakt z naturą, a szeroka oferta kwater prywatnych, apartamentów, hoteli i ośrodków wczasowych spełnia w pełni zapotrzebowanie wypoczywających tutaj wczasowiczów, kuracjuszy, turystów.

Ukształtowanie terenu, w jakim położona jest Piwniczna, bogactwo lasów i rzek, potoków górskich sprawia, że panują tutaj doskonałe warunki do uprawiania turystyki górskiej i wypoczynku. Widokowe szlaki spacerowe, szlaki rowerowe zachęcają, by aktywnie spędzić wolne chwile czy to podczas weekendu, czy urlopu letniego. Zimą panują w Piwnicznej idealne warunki do uprawiania sportów zimowych. Popularne ośrodki w bliskiej odległości od Piwnicznej to Wierchomla i Sucha Dolina z bogatą infrastrukturą zimowego zaplecza, bowiem jest tutaj ponad 15 wyciągów orczykowych i talerzykowych. Stoki są dobrze przygotowane do uprawiania zimowego szaleństwa.

Atrakcją Piwnicznej jest możliwość spływu Popradem z Piwnicznej do Rytra lub Młodowa. Spływ trwa około 2 godzin, jest atrakcją krajobrazową, bowiem zapewnia piękne widoki, gdy płyniemy przełomową doliną Popradu. Piwniczna założona została przez Kazimierza Wielkiego w 1348 roku, miasto położone zostało przy szlaku handlowym biegnącym na Węgry. Właściwości zdrowotne i uzdrowiskowe zostały odkryte w Piwnicznej przez lekarza Janusza Korwina Gąsiorowskiego pod koniec XIX wieku, od tego czasu Piwniczna cieszy się niezmienną popularnością jako uzdrowisko i miejsce wypoczynku. To tutaj produkowana jest Piwniczanka, bogactwo mineralne Piwnicznej, które przyciąga i przypomina o sobie przez cały rok. Do Nowego Sącza z miasta jest około 25 kilometrów. Miejsce to posiada dogodną komunikację autokarową z Nowym Sączem, Krynicą, Krakowem. Linia kolejowa prowadząca do Piwnicznej pozwala dostać się z rejonu Tarnowa, Nowego Sącza, Muszyny osobom niezmotoryzowanym. Blisko stąd też jest na Słowację do pobliskiego Mniszka nad Popradem czy Starej Lubowni, gdzie zobaczyć możemy zamek.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *