Myślenice – Małopolska pełna atrakcji

Myślenice to miasto powiatowe położone w województwie małopolskim, należące do aglomeracji krakowskiej. Mimo, iż nie jest wymieniane na pierwszych stronach przewodników to z pewnością jest miejscem godnym uwagi, którego wszystkich atrakcji nie sposób zobaczyć w ciągu jednego dnia. Właśnie dlatego warto zapoznać się z listą noclegową Myślenic, która powinna sprostać wszystkim oczekiwaniom, bowiem do dyspozycji odwiedzających są liczne hotele, motele, pensjonaty, gospodarstwa agroturystyczne, kwatery prywatne oraz pole namiotowe. Wszelkie informacje znajdują się na stronie internetowej miasta, ale można również skorzystać z wyszukiwarki, a tam po wpisaniu zwrotu – „noclegi Myślenice” znajdzie się wiele miejsc noclegowych w mieście jak i jego okolicach.

Biorąc na warsztat zabytki miasta należy uwzględnić kilka bardzo istotnych miejsc. Należą do nich: rynek – wytyczony w 1458 roku, Kamienica Obońskich, kościół parafialny z 1466 roku (w środku XVI wieczny obraz Matki Bożej), Dom Grecki z końca XVII wieku (siedziba muzeum), kościół p.w. św. Jakuba Apostoła z końca XV wieku, przy którym znajduje się cmentarz z XIX wiecznymi nagrobkami oraz zbiorową mogiłą – „Grób Nieznanego Żołnierza”.

Dla tych, którzy pragną odpoczywać aktywnie przygotowane zostały trasy rowerowe o łącznej długości ponad 30km. W ich skład wchodzi również słynna trasa downhillowa, która jest jednym z etapów Pucharu Polski. Z pewnością jest to rozrywka dla amatorów mocnych wrażeń i nie poleca się jej każdemu. Inne trasy zostały podzielone według skali trudności, tak więc można spokojnie wybierać, mając na uwadze swoją kondycję fizyczną. Myślenice mogą poszczycić się również stokiem narciarskim na górze Chełm, który warto odwiedzić także w ciepłe dni. Wjazd kolejką krzesełkową trwa około 19 minut i jest jednym z najdłuższych w Polsce. Na górze można urządzić sobie spacer, a także potraktować to miejsce jako bazę wypadową przed szlakami Beskidu Wyspowego. Dla zmęczonych wędrówkami turystów przygotowano miejsce na ognisko i grilla. Do dyspozycji odwiedzających Myślenice są korty tenisowe, skatepark, otwarty basen letni, szkółka jazdy konnej, kryta pływalnia, kąpielisko na rzece, a także hala widowiskowo-sportowa, na której odbywają się zmagania sportowców. Niewątpliwie Myślenice to miejsce, w którym można spędzić czas na spacerach, wędrówkach, przejażdżkach rowerem, ale także zwiedzaniu miasta i poznawaniu jego historii. Atrakcji jest tak wiele, że pobyt warto sobie dokładnie zaplanować.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *