Mała wieś z wielkim sercem – Gąski

Gąski to niewielka miejscowość letniskowa w północno-zachodniej Polsce, w województwie zachodniopomorskim (wskazówki-> wikipedia.org). Położona jest na wybrzeżu koszalińskim, nad morzem Bałtyckim, dzięki czemu turyści mają dostęp do morza. Znane są z licznych atrakcji turystycznych. Jedną z głównych jest piękna, czysta i co najważniejsze – szeroka plaża, na której turyści chętnie w lecie opalają się i wypoczywają. Jest to idealne miejsce dla rodzin z dziećmi, gdzie odnajdą oni spokój i oderwanie się choć na chwilę od codziennego, miejskiego zgiełku. Dla osób aktywnych można polecić kąpiele morskie i uprawianie sportów.

W Gąskach znajduje się druga co do wielkości w kraju zabytkowa latarnia morska, udostępniona latem dla zwiedzających, z której rozpościera się wspaniała panorama okolicy. U podstawy znajduje się Dom Latarnika oraz punkty handlowe z pamiątkami czy z jedzeniem. Poza nią warto zwiedzić zabytkowy, neoklasyczny Pałac Morski, otoczony również zabytkowym Parkiem Pałacowym. Obecnie pełni funkcję ośrodka wypoczynkowego.

Po zwiedzeniu atrakcji Gąsek warto pomyśleć o noclegu. Baza noclegowa jest bardzo różnorodna i specjalnie przygotowana dla odwiedzających miejscowość turystów. Mogą oni wybierać pomiędzy domami wypoczynkowymi, pensjonatami, domkami nad morzem, kwaterami czy campingami (wskazówki -> meteor-turystyka.pl). Warto też wspomnieć o niedrogiej i różnorodnej bazie gastronomicznej, z której każdy wybierze coś dla siebie. Całą rodziną można wybrać się do restauracji, pizzerii, kawiarni czy na lody.

Gąski słyną ze swojego spokoju i możliwości wypoczynku, jednak dla osób bardziej aktywnych także znajdzie się zajęcie. Mamy tutaj szlak turystyczny i rowerowy, na który można wybrać się całą rodziną i spędzić miło dzień zwiedzając okolicę. Stanowi pn część Szlaku Międzynarodowego, wzdłuż którego można podziwiać liczne zabytki historyczne i przyrodnicze. Więc jeśli nie straszne nam całodniowe wycieczki, możemy wybrać się zwiedzić pobliskie miejscowości np. Trzebiatów. To wymarzone miejsce na odpoczynek dla ludzi, którzy cenią sobie spokój i nie przepadają za przeludnionymi nadmorskimi kurortami. Jest to miejsce, do którego warto przyjechać o każdej porze roku nie tylko w wakacje. Na pewno żaden turysta nie pożałuje swojego wyboru.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *