Koszalińskie atrakcje na wyciągnięcie ręki

Koszalin to miasto położone między morzem Bałtyckim a okolicznymi jeziorami. Może pochwalić się bogatą historią i wieloma wartymi zobaczenia atrakcjami. Każdy, kto interesuje się Pomorzem lub szuka miejscowości z wodnymi rozrywkami, musi tutaj się znaleźć. Miejsca wystaczy dla każdego, ponieważ baza turystyczno-noclegowa w tym rejonie jest bardzo rozwinięta. W centrum lub na obrzeżach miasta, można bez problemu w czasie letniego, bądź zimowego urlopu znaleźć odpowiednie miejsce noclegowe w Koszalinie w agroturystykach lub hotelach. Koszalin oferuje turystom szeroki wachlarz kulturalnych propozycji spędzania wolnego czasu. Warto zwrócić uwagę na wydarzenia Filharmonii Koszalińskiej, Muzeum w Koszalinie, Teatru Dramatycznego imienia Juliusza Słowackiego lub Centrum Kultury 105. Do najważniejszych imprez w Koszalinie zalicza się Festiwal Debiutów Filmowych, Festiwal Organowy i Rockowy oraz Kabareton i Festiwal Filmowy Integracja ja i ty.

Każdy turysta odwiedzający Koszalin może zapoznać się z różnorodnymi atrakcjami, położonymi zarówno nad morzem jak i w samym mieście. W centrum zobaczyć można imponujące budowle. Są nimi przede wszystkim: Domek Kata, XIV wieczna katedra gotycka, skansen kultury jamneńskiej. Koszalin słynie także z atrakcji przyrodniczych i nie chodzi tutaj o parki krajobrazowe czy rezerwaty przyrodnicze. Istotne są malownicze parki i ogrody w okolicach Bałtyku. Wypoczywając w Koszalinie warto zobaczyć: Świętą Górę Polanowską, Kościół Końca Świata w Iwięcinie i Wioskę Hobbitów oraz Ogrody Tematyczne Hortulus. Również pieknym miejscem w mieście jest Zabytkowy Park imienia Książąt Pomorskich, z pięknymi okazami magnolii drzewiastej i korkowca amurskiego, miłorzęba dwuklapowego i cyprysika błotnego. Jak widać Koszalin ze względu na wiele możliwości spędzenia wolnego czasu to niezwykle przyjazne miasto. Każdy znajdzie tutaj coś odpowiedniego dla siebie.

4 thoughts on “Koszalińskie atrakcje na wyciągnięcie ręki

  1. Bardzo fajne miejsce z dużą ilością atrakcji. Mi osobiście najbardziej podobała się wioska Hobbitów oraz Park Książąt Pomorskich. Z pewnością było za mało czasu, żeby obejrzeć wszystko, także moim planem jest, by wrócić tu ponownie!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *