Karwia – rybacki kurort

Decydując się na wakacyjny wyjazd, bardzo często nasz wybór pada na nadmorskie kurorty. Zazwyczaj jest to Gdynia, Gdańsk, Sopot, Międzyzdroje. Wita nas tam tłum ludzi, a my mamy poczucie, że niezupełnie tego szukaliśmy. Chcieliśmy odpocząć, wyciszyć się, a znaleźliśmy się w samym środku zbiorowiska rozwrzeszczanych ludzi. Cóż, musimy pogodzić się z faktem, że polskie morze jest tak piękne, że staje się niezwykle częstym celem podróży Polaków, zwłaszcza tych z południa kraju. Są jednak na szczęście jeszcze piękne zakątki, o cudownych widokach i zachęcających atrakcjach, a jednak znacznie rzadziej oblegane przez tłumy turystów.

Jednym z takich zakamarków jest Karwia. Jest typową wsią rybacką, położoną w województwie pomorskim. Mimo swoich niewątpliwych atutów, nie jest aż tak bardzo oblegana przez turystów, jak wspomniane wyżej bardziej znane nadmorskie miasta. Piaszczyste plaże Karwi w niczym nie ustępują jednak plażom bardziej rozpoznawalnych i sławniejszych kurortów. Niezwykle czyste powietrze, nasycone zbawienną dla nas bryzą morską zapewnia doskonałe samopoczucie, pełen wypoczynek i niezakłócony relaks. Morskie fale obmywające brzeg, zachęcają do długich kąpieli. Karwia to miejsce idealne dla miłośników pieszych wędrówek. Znajduje się tutaj bowiem szlak pieszy, prowadzący przez najpiękniejsze nadmorskie zakątki. W Karwi znajdują się też dwa inne szlaki – konny i rowerowy, więc każdy znajdzie tutaj coś dla siebie. Nie sposób się tu nudzić.

Pomimo niewielkich rozmiarów, Karwia jest wspaniale przystosowana na przyjęcie turystów. Dużą część zabudowy stanowią ośrodki wypoczynkowe, oferujące turystom wspaniałe noclegi. Turyści mogą wynająć tutaj pokój w hotelu (meteor), w pensjonacie, mogą również wynająć domek lub zatrzymać się w kwaterze prywatnej. Każdy znajdzie tutaj miejsce dla siebie. Jeżeli masz ochotę spędzić wakacje w Karwi, nie czekaj.  Znalezienie wolnego miejsca do zakwaterowania w trakcie sezonu jest bardzo trudne. Karwia jest bowiem miejscem idealnym dla rodzin, dzieci, a także seniorów i właścicieli czworonogów. W przeszłości Karwia była częścią bardziej znanego Władysławowa. Obecnie jest jednak jednostką samodzielną. W tych okolicach rozciągają się rozległe torfowiska, obejmujące ogromne przestrzenie. Piękne widoki, niespotykane krajobrazy i cudowna okolica sprawiają, że każdy chce tutaj wrócić ponownie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *