Jak spędzić czas w Ojcowie?

Ojców to piękna wieś województwa małopolskiego, położona na Wyżynie Krakowsko-Częstochowskiej. Doskonała lokalizacja w Dolinie Prądnika i na Szlaku Orlich Gniazd zapewnia wiele pięknych krajobrazów oraz moc wrażeń estetycznych. Zaletą tej niepozornej miejscowości jest niewątpliwie dobrze zorganizowana baza noclegowa [tu: ].

Pobyt w Ojcowie z pewnością pozwoli się nam zrelaksować i naładować akumulatory. Piękno przyrody natchnie nas nową energią. Cudowna natura zadziała kojąco na nerwy. Warto wybrać się do Ojcowa z rodziną, przyjaciółmi lub w pojedynkę. Romantyczny wyjazd we dwoje także będzie udany.

Jakie noclegi tu znajdziemy? Niewątpliwie znajdziemy tutaj sporo gospodarstw agroturystycznych. Do wyboru mamy także domki letniskowe, kempingi, ośrodki wypoczynkowe oraz hotele. Bez problemu znajdziemy miejsce, spełniające nasze oczekiwania. Baza noclegowa z pewnością przypadnie nam do gustu.

Co warto zobaczyć w Ojcowie? Miejscowość prawdopodobnie kojarzy się nam z Ojcowskim Parkiem Narodowym [tu: https://pl.wikipedia.org/wiki/Ojcowski_Park_Narodowy], który jest najmniejszym parkiem narodowym w Polsce. Niezwykle malownicze tereny są doskonałą propozycją na spacer. Piękne formacje skalne doskonale komponują się w połączeniu z soczystą zielenią. W skałach wapiennych znajdziemy wiele jaskiń. Z pewnością zwrócimy także uwagę na charakterystyczne ostańce. Przez teren parku przedziera się także rzeka Prądnik. Całość tworzy niezaprzeczalnie wspaniałą kompozycję. Natura zachwyci nie tylko miłośników przyrody.

Szacuje się, że zamek w Ojcowie powstał w II połowie XIV wieku. Współcześnie możemy oglądać tylko ruiny średniowiecznej warowni. Zobaczymy tutaj między innymi mury obronne, bramę wjazdową oraz wieżę. Na terenie zamku możemy obejrzeć wystawę pt. „Dzieje zamku ojcowskiego”. Warto poznać historię warowni oraz zobaczyć piękną panoramę Ojcowskiego Parku Narodowego, która rozpościera się ze wzgórza. Wieś niewątpliwie ma wiele do zaoferowania swoim gościom. Turyści chętnie poznają tereny Ojcowskiego Parku Narodowego. Jednak wciąż możemy liczyć na ciszę i spokój. W Ojcowie znajdziemy wiele ciekawych zabytków oraz niepowtarzalne dzieła natury. Interesujące obiekty przyrodnicze, piękna architektura, doskonała atmosfera, dogodna baza noclegowa: z pewnością spędzimy miłe chwile w Ojcowie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *