Gdzie na urlop nad morze? Rewa

Rewa to jedna z wielu małych miejscowości położonych nad samym Morzem Bałtyckim. Ich korzystna lokalizacja sprawia, że te niewielkie wioski prawdziwie ożywają podczas sezonu turystycznego. Wypoczynek w tym miejscu niewątpliwie należy do bardzo udanych przede wszystkim ze względu na to, że przyjeżdża tutaj każdego roku o wiele mniej turystów niż do najpopularniejszych nadmorskich kurortów. Dzięki temu Rewa ma szansę na dalszy rozwój turystyczny. Dlaczego jest ona godnym polecenia miejscem na wakacyjną podróż?

Na pewno jednym z głównych argumentów, które mogą przekonać nawet najbardziej nieprzekonanego turystę do przyjazdu w to miejsce jest obecność dwóch atrakcyjnych kąpielisk. Trzeba przyznać, że są one niejednokrotnie o wiele czystsze niż te znajdujące się na przykład w Gdańsku. Jest to związane szczególnie z o wiele mniejszą liczbą turystów odwiedzających te strony – pozostawiają oni po sobie o wiele mniej śmieci. Miejscowe kąpieliska to prawdziwa przynęta dla turystów, szukających spokojnego miejsca do tych jakże atrakcyjnych, morskich kąpieli. Rewa to jedna z niewielu miejscowości w Polsce, w których możemy nieraz odpoczywać na plaży będąc zupełnie sami. To niewątpliwie spory atut dla zmęczonych intensywną pracą, natłokiem obowiązków i kontaktami z wieloma osobami ludźmi. To między innymi dlatego przyjeżdżają w te strony szczególnie ludzie na co dzień zamieszkujący duże miasta. Takie wyludnione plaże sprzyjają beztroskiemu wypoczynkowi a także uprawianiu wielu sportów wodnych, do których potrzeba sporej przestrzeni, jak na przykład windsurfingu.

Rewa to jednak nie tylko plaże. Zlokalizowane w tej okolicy są także dwie przystanie morskie, kiedyś stanowiące wskazówkę dla przypływających do tej miejscowości kutrów rybackich. Dzisiaj stanowią one jedynie atrakcję turystyczną. W Rewie znajduje się także niewielkie molo a nawet Aleja Zasłużonych Ludzi Morza. W tej niewielkiej miejscowości możemy także znaleźć świetne noclegi. Baza wypoczynkowa i gastronomiczna w tych okolicach jest bowiem dość dobrze przygotowana nawet na przyjazd wielu gości. To wszystko powoduje, że naprawdę warto zahaczyć o te okolice podczas pobytu nad morzem. Tylko tu bowiem mamy okazję do tak bezpośredniego kontaktu z Bałtykiem. Warto więc wybrać się do Rewy zwłaszcza na urlop!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *