Dziewięć ulic i atrakcji w Chłopach

Chłopy są wsią letniskową położoną w województwie zachodniopomorskim, w powiecie koszalińskim i w gminie Mielno. Jest to niewielka miejscowość, której liczba mieszkańców liczy nieco ponad dwieście osób zameldowanych na stałe. Oczywiście jak każda miejscowość nadmorska posiada własną plażę. W przypadku Chłopów plaża jest uznawana za jedną z najpiękniejszych nas polskim morzem. Była nawet wykorzystywana do kręcenia filmów, takich jak "Oda do radości, część Morze" czy "Miłość na wybiegu", gdzie w ostatniej scenie widać nie tylko plażę w Chłopach, ale też latarnię morską w Gąskach i wieżę kościoła w Sarbinowie. Przy plaży wyznaczone jest także strzeżone kąpielisko o numerze 214, które ma długość stu metrów wzdłuż linii brzegowej. W 2012 roku kąpielisko to spełniało nawet normy dla kąpielisk Unii Europejskiej (więcej).

Plaża i możliwość morskich kąpieli to oczywiście największa atrakcja turystyczna Chłopów, jednak nie jedyna. Przy plaży wyznaczona jest też przystań rybacka, przy której kutry są wyciągane na brzeg i turyści mogą je obejrzeć z bliska, a także w boksach rybackich kupić świeżą rybę. W 1994 roku w Chłopach wyznaczono też przystań morską, która ma długość stu metrów wzdłuż linii brzegowej. Wyposażona jest ona oczywiście w dalbę wyciągową, akwatorium oraz ma wyznaczone miejsce na plaży, gdzie można wyciągnąć łódź. Ze względu na to, że Chłopy to typowo rybacka wieś, przystań morska i rybacka jest zdecydowanie atrakcją turystyczną, która jest charakterystyczna dla tego miejsca.

Chłopy są miejscowością składającą się z układu dziewięciu ulic, które również same w sobie są atrakcją turystyczną. Dzieje się tak za sprawą znajdujących się tam dziewiętnastowiecznych domów, które pokryte są ludowymi malowidłami. Są to najważniejsze atrakcje turystyczne w Chłopach, które związane są z historią czy charakterem wsi. Jednak znajdują się tam także typowe nadmorskie atrakcje dla dzieci, jak dmuchane zjeżdżalnie czy możliwość przejażdżki kucykiem. Chłopy są też wsią, przez którą biegną trasy rowerowe Gminy Mielno, którymi można zwiedzić także inne miejscowości. Chłopy to miejscowość z duszą, która przyjmuje turystów dzięki dobrze rozbudowanej infrastrukturze noclegów (Chłopy noclegi – www) i gastronomii, a noclegi w Chłopach są też znacznie tańsze niż na przykład w pobliskim Mielnie. Warto wybrać więc tę miejscowość na letni wypoczynek.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *